Witaj w księgarni z eBookami i audioBookami Coczytamy.pl – Najniższe ceny książek elektronicznych!

Promocja!

ЕНДЕК

(2 opinie klienta)

23,69

Dodaj do listy życzeń
Dodaj do listy życzeń
Porównać

Opis

Historia nie istnieje po to, by fantazjować o niej w dymie papierosowym, ale po to, by zapisana krwią stała się lekcją dla przyszłych pokoleń.
Wybór. Autor nieustannie stawia swoje postacie przed wyborami. A jeśli twój syn został zabity przez ludzi, którym zawdzięczasz swoje życie? Czy warto wspierać na piśmie interesy narodu, którego przedstawiciele rzekomo wzięli winę za śmierć twojej matki? A jak oceniać grabież z moralnego punktu widzenia, kiedy jest to jedyny sposób na uratowanie siebie, swoich dzieci i bliskich? I znowu, czy filozoficzna kontemplacja świata z punktu widzenia „jakoś to będzie” może służyć, jako punkt wyjścia do postępu i zmiany, i do jakiego stopnia jest ostatecznie odpowiedzialna za ludzi, od których jesteś zależny?
Czy można zakochać się w oprawcy? A osoba innej religii? Czy małżeństwo będzie szczęśliwe, jeśli nie zostanie pobłogosławione przez rodziców lub będzie potępione przez społeczeństwo? W końcu, czy związek dwóch mężczyzn lub dwóch kobiet może być uważany za grzeszny, jeśli Natura ich takich stworzyła?
Na te i inne pytania czytelnik stara się odpowiedzieć wspólnie z bohaterami powieści.

Informacje dodatkowe

Autor

Isbn

Ilosc Stron

Rok Wydania

2 opinie dla ЕНДЕК

 1. autorzy365.pl

  O swojej twórczości, pisarz powiedział ważną sentencję „proza ta ma łagodzić człowieka, odzierać go z kategoryczności i zaciekłości”. Ważne wątki zawierają wszystkie powieści pisarza. Na wiele z nich warto zwrócić szczególną uwagę.

  „Endek” to wielowątkowa powieść, która dowodzi, że ludzkie życie wielokrotnie bywa bardzo skomplikowane. O tej książce, pisarz wszystko, co najważniejsze powiedział w poniższym wywiadzie. W tej rozmowie pada również kwestia informacji, które Ukraińcom chciałby przekazać poruszony pisarz.

  http://autorzy365.pl/proza-ta-ma-lagodzic-czlowieka-wywiad-z-przemyslawem-lisem-markiewiczem_a6972

 2. JowitaWivel Szpilka

  Czytelnik po przeczytaniu książki ma stać się człowiekiem bardziej wyrozumiałym i tolerancyjnym dla bliskich. Łatwo oceniamy i potępiamy innych, a często to życie wtłacza nas w sytuacje, w których musimy się odnaleźć. Bohater książki jest szefem Kripo w okupowanym przez Niemców Złoczowie i ukrywa w domu Żyda. Co wieczór prowadzą pełne pasji rozmowy o literaturze. Gdyby jego zwierzchnicy się o tym dowiedzieli, zabiliby go. Prowadzi jednocześnie śledztwo i wie, że jeśli ujawni jego wyniki, stanie mu się coś złego. Knowania i intrygi powodują, że trafia do obozu koncentracyjnego, gdzie sam intryguje, fabrykując skazanie na śmierć morderców braci Stepana Bandery.

  Przez wiele osób Endek” został oceniony jako rewelacyjna powieść. CO na ten temat ma do powiedzenia sam autor: Przemysław Lis-Markiewicz

  “Szczerze mówiąc, nie wiem. Czytałem dwie recenzje i ludziom się podoba pokazanie historii, której nie znali. Ja jednak nie chciałem napisać powieści historycznej, a obyczajową. Część osób mówiła, że nie zdawała sobie sprawy, że ich bliscy i sąsiedzi mogą tak żyć, część odnalazła wśród bohaterów swoją rodzinę”.

  Wybory moralne nigdy nie są proste. Ci mężczyźni i te kobiety znajdują się w pewnych sytuacjach, gdyż sami tego chcą. I jeśli nie wiadomo, które z bliźniaków urodzonych przez Adelę jest Adama, a które – Jewhena, to dlatego, że wszyscy tak chcieli.

  „Endek” to książka o konieczności ciągłego decydowania. Autor stawia ciągle swoich bohaterów przed ciężkimi wyborami. I oni muszą ich dokonywać. Książka godna uwagi!

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szybka nawigacja
×
×

Cart