Witaj w księgarni z eBookami i audioBookami Coczytamy.pl – Najniższe ceny książek elektronicznych!

Promocja!

Tuż obok

(6 opinii klienta)

25,20

Dodaj do listy życzeń
Dodaj do listy życzeń
Kategorie: , ,
Porównać

Opis

„Tuż obok” to tytuł zbioru opowiadań, w którym każde z nich to odrębna opowieść, ale jedno jest pewne, że „wszystko, o czym przeczytasz, mogło, może, lub dzieje się tuż obok”.
W każdym opowiadaniu tytuł ma kluczowe znaczenie. Przekonać można się o tym zmierzając stopniowo do zaskakującego zakończenia. Bohaterami są przeciętne osoby, z którymi można, choć nie zawsze powinno się utożsamiać. W całości nie brakuje wymownych aluzji, dygresji, groteski, ironii, tragizmu, dobrego humoru, czy pytań do krytycznego namysłu.
„Wszystko wraca”, „Pani pozna pana”, „Smacznego”, „Twoje szczęście czeka”, „Tuż obok” to pięć, wielowątkowych i pełnych dygresji odmiennych historii.
Liliana czerpie chorą satysfakcję ze znęcania się nad swoimi pacjentami, a niebawem będzie jej dane upokarzać własnego ojca.
Malwina przekona się o tym, że desperackie poszukiwania szczęścia w Internecie to nie najlepszy pomysł.
Iza wraz z Kubą planują przeprowadzkę, jednak w nowym domu ma z nimi zamieszkać jej matka, czy to dobry pomysł?
Ania dowodzi, że szczęście czeka na każdego, wystarczy dobrze się rozejrzeć.
Hania, młoda wegetarianka i niepoprawna idealistka, naiwnie wierzy, że zdoła obejść system i uzdrowić świat.

Informacje dodatkowe

Autor

Isbn

Ilosc Stron

Rok Wydania

6 opinii dla Tuż obok

 1. Jagoda

  Znam autorkę a jedno z opowiadań miałam okazję posłuchać jeszcze zanim zrodził się pomysł o ich publikacji. Jestem pod ogromnym wrażeniem jej talentu, precyzji i pomysłowości. Wspaniała osoba – polecam sięgnąć po ten zbiór opowiadań – z pewnością macie takie książki, o których nigdy nie zapomnicie i które na zawsze pozostaną w pamięci. Tuż obok Agaty Orzechowskiej bez wątpienia na długo pozostanie w pamięci czytelnika. Pozdrawiam cieplutko autorkę

 2. Oaza Recenzji Mirki Dudko

  Książka „Tuż obok” to pięć zgrabnie napisanych krótkich form literackich, w których można odnaleźć odbicie tego, co dzieje się wokół nas. Ogromne uznanie należy się autorce za styl, w jaki potrafi opowiadać o życiowych sprawach, ujmując zgrabnie w słowa epizody wzbudzające różne odcienie odczuć. Stosuje sugestywne aluzje, zwięzłe opisy, czasem podszyte ironią, groteską, humorem czy krytyką, nakreślając wyraziste, ale też zwykłe i często spotykane zachowania społeczne.

  Każde z opowiadań ma inne zabarwienie emocjonalne i ukryte drugie dno, którego sedno zawiera się w tytule. Jego sens dociera do nas, gdy przeczytamy w całości daną historię. Odnajdziemy w nich zarówno wątki obyczajowe, elementy thrillera, ale przyprawiające o dreszczyk grozy czy suspensu, dostarczające nam zaskakujących rozwiązań i skłaniające do refleksji. Pani Agata Orzechowska stworzyła galerię charakterystycznych postaci, z których nie wszyscy są kryształowi, ale każda z nich ma swoją charakterystyczną osobowość i intrygującą historię, która mogłaby wydarzyć się tuż obok nas.

  https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/12/976-tuz-obok.html

 3. Anka

  Książka, która nie daje o sobie zapomnieć. Każda z opisanych historii naprawdę, zgodnie z podtytułem mogła lub może, dziać się „Tuż obok”. Po skończeniu lektury nadany tytuł, okazuje się bardzo trafny. Można przypuszczać, że wszystkie opowiadania, a wewnątrz jest ich pięć są inspirowane rzeczywistością.
  Kilka słów na zakończenie od strony “technicznej”. Fajna okładka, czytelnie rozmieszczony tekst i oczywiście najważniejsze, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji oraz silnych emocji fabuła.

 4. Karolina

  Dla chcących przeżyć niezapomniane chwile. Nie dość, że tempo zawrotne, to jeszcze bardzo obrazowe opisy. W tym zbiorze opowiadań opisano bardzo aktualne problemy. Na pewno każdego poruszy, może nawet obrzydzi wątek pedofilii, ale ukojenie przynoszą fragmenty optymistycznych historii. Wierzę, że naprawdę, gdzieś czeka moje szczęście. W końcu zapewnia o tym autorka.

 5. Oni zaczytani

  Wszystko, o czym przeczytasz, mogło, może lub dzieje się tuż obok. To zapewnienie skłoniło mnie do sięgnięcia po tę lekturę.

  Warto uważnie poznawać każdą z pięciu zebranych wewnątrz opowieści. Aktualne wątki, ciekawy sposób, by zwrócić uwagę odbiorców na przekaz oraz obrazowe sceny, pobudzające do krytycznego myślenia.

 6. Maria

  Warto przeczytać. Ta książka zaskakuję już od pierwszych stron. Wewnątrz znajduje się pięć zupełnie innych opowiadań. Jak dla mnie te teksty można określić mianem małych powieści. Pierwsza historia szokuje. W końcu główna bohaterka zdaje się potworem, który lubi znęcać się nad pacjentami. Dopiero pod koniec wyjaśnia się, czemu Ona to robi.
  Duży plus za pomysł z tytułami, które w przypadku każdej z opowieści mają kluczowe znaczenie.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szybka nawigacja
×
×

Cart