Witaj w księgarni z eBookami i audioBookami Coczytamy.pl – Najniższe ceny książek elektronicznych!

Promocja!

Uszwock

(1 opinia klienta)

33,11

Dodaj do listy życzeń
Dodaj do listy życzeń
Porównać

Opis

Książka o odczłowieczaniu.
Ukazuje jak łatwo zdemoralizować i pozbawić człowieka zdehumanizowanego godności, majątku, zdrowia i życia.
Za kanwę do ukazania mechanizmów okrucieństwa posłużył autorowi Holokaust Żydów z Otwocka. Zagłada Żydów z Generalnego Gubernatorstwa odbyła się w sposób zaplanowany, była systematycznie i metodycznie wykonywana, z żelazną konsekwencją. Można ją zobrazować jako ciąg kilku następujących po sobie kroków: napiętnowanie, pozbawienie praw obywatelskich, ograbienie, odseparowanie w gettach, odarcie z godności i zagładzanie, fizyczna likwidacja.
To powieść nie tylko o wydarzeniach z perspektywy ofiar, ale również katów. Szmalcowników, kolaborantów, wachmanów, niemieckich żandarmów, gestapowców. To próba odpowiedzi na pytanie, dlaczego takimi się stali?

Informacje dodatkowe

Autor

Isbn

Ilosc Stron

Rok Wydania

1 opinia dla Uszwock

  1. Oaza Recenzji Mirki Dudko

    „Uszwock” to lektura szczególna, trudna i skłaniająca do refleksji nad ludzkością, jej wartościami i tym, co czyni nas człowiekiem. Autor opisuje wstrząsające obrazy, które pokazują, jak łatwo, szybko i można upodlić, poniżyć i pozbawić wszelkich praw istotę ludzką. Powiedzenie, że człowiek człowiekowi wilkiem lub też, że człowiek człowiekowi zgotował ten los doskonale wpisuje się w tę fabułę. I to jest w tym przerażające. W świecie zwierząt obowiązują określone prawa, a jednym z nich jest lojalność wobec grupy. W ludzkim świecie nie ma żadnych zasad. Obawiamy się wielu rzeczy, niebezpieczeństw, a tym czasem to człowiek jest tym, kogo należałoby się obawiać.

    Miałam możliwość poznać już jedną z książek tego autora pt.: „Spowiedź ducha”, więc wiedziałam, że nie boi się on mówić prawdy w oczy i ma bezpośredni, ale też często kontrowersyjny sposób wyrażania swoich przemyśleń. Również w „Uszwock” stosuje prosty, ale dosadny przekaz piętnując zachowania, które powodują, że drugi człowiek sprowadzany jest do przedmiotu niepotrzebnego elementu na tym świecie.

    https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2022/03/1018-uszwock.html

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szybka nawigacja
×
×

Cart