Czym kierował się Stwórca, powołując do istnienia człowieka?
Dlaczego ludzie zamykają pewne hipotezy w dogmatach?
Jakie będzie chrześcijaństwo w przyszłości?
Jaki jest związek pomiędzy zwartością genetyczną a twórczością?
Jak rozumieć pojęcie „duszy”?
Bardzo osobisty tekst napisany przez człowieka poszukującego sensu funkcjonowania w doczesności przełomu XX i XXI wieku. Treść książki obraca się wokół pytania o sens ludzkiego istnienia w doczesności.
Autor dociekliwie poszukuje odpowiedzi na to pytanie w kontekście: religii, kultur, systemów politycznych. Owocem tych poszukiwań jest ustalenie, że człowiek został powołany przez Boga, aby tworzy na podobieństwo Boże. Tworzenie stanowi sens ludzkiej egzystencji w doczesności.
Zaprezentowane przez autora spojrzenie na chrześcijaństwo i jego rolę w rozwoju cywilizacji, może sprawić, ze wiele osób uzna, że jest to swego rodzaju theology fiction.
Po głębszym przemyśleniu, zrozumiemy jednak przekaz i wartość pozycji, dzięki której możemy odnaleźć odpowiedzi na najistotniejsze pytanie stawiane sobie przez ludzi.
Przeczytaj – Wywiad z autorem – “To jedno zdanie zmieniło moje życie” – wywiad z Krzysztofem Hochmanem
Przybliżam dostępne mi informacje i próbuję zbudować teologię potrzebną, moim zdaniem, człowiekowi XXI wieku. Według tej teologii człowiek nie żyje po to, aby się zbawić, ale zbawia się po to, aby pełniej żyć. Czy takie widzenie Boga znajdzie zrozumienie u innych, nie wiem. Może to tylko theology fiction? A może warto podjąć dyskusję na te tematy?
[buybox-widget category=”book” ean=”9788381190022″]
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.