Witaj w księgarni Coczytamy.pl – Życzymy przyjemnych zakupów!

Najciekawsze reportaże

Reportaże okazują się coraz popularniejsze wśród piszących, inaczej wygląda to ze strony czytelnika. Wciąż mnóstwo ludzi odczuwa wątpliwości przed tym, aby sięgnąć po ten gatunek. Czyżby brało się to z nawyku czytelnika do fikcji literackiej?

Już w szkole czytelnik częściej styka się z literaturą, która w głównej mierze obejmuje powieści. Nieczęsto mamy okazję do tego, żeby zetknąć się z literaturą faktu. Czy zatem zdajemy sobie sprawę, czego właściwie spodziewać się po reportażach i jak sobie z taką literaturą dać radę? (więcej…)

Continue Reading

Czytamy książki, które zaskakują zakończeniem

Niezłe książki sprawiają, że ich akcja trzyma w napięciu do końca. Nie jesteśmy w stanie przypuszczać, jak rozkręci się akcja, co spotka bohaterów. Dlatego też bezwzględnie czytelnicy wysoce cenią takie pozycje. Książki, które zaskakują zakończeniem, są tak bardzo ekscytujące, że każdy chętnie po nie sięga.

Preferujemy książki pod kątem wewnętrznych, własnych upodobań. Rozglądamy się za określonymi motywami czy gatunkiem. Wolimy książki, które nas nie rozczarują, a więc takie, na które nie będziemy tracić cennego czasu. Nie sięgniemy po dzieła, które jak najbardziej nie wzbudzą naszego zainteresowania. Toteż sugestie innych są dla nas tak ważne. Czyż nie wszyscy lubimy czytać zajmujące, polecane przez innych książki? Jak najbardziej, takich najczęściej szukamy. (więcej…)

Continue Reading

Dlaczego dzieci czytają bajki?

“Jeśli chcesz, aby twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeśli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej baśni.” Albert Einstein

Kiedy będąc dziećmi, byliśmy zafascynowani czytaniem bajek. Wraz z rodzicami spędzaliśmy na ich poznawaniu wiele godzin. Było coś tak fascynującego w tym, że czytając książkę mogliśmy przenieść się do innego świata, w inny wymiar czasu. Dlaczego warto czytać dzieciom bajki? Oto pięć powodów: (więcej…)

Continue Reading
Szybka nawigacja
×
×

Cart