Witaj w księgarni z eBookami i audioBookami Coczytamy.pl – Najniższe ceny książek elektronicznych!

Promocja!

Bezgłośni

18,30

Dodaj do listy życzeń
Dodaj do listy życzeń
Porównać

Opis

Fikcja literacka powstała na bazie prawdziwych dokumentów oraz wspomnień.

Przepełnione dramatyzmem wspomnienia Polaka żydowskiego pochodzenia, relacja jego szokujących przeżyć z czasów II wojny światowej. W rozdzierającym liście do matki Józef wyznaje swój największy koszmar – mówi o olbrzymim strachu (o siebie, ale i o najbliższych), dotkliwym głodzie, przenikliwym zimnie, streszcza nieludzkość i barbarzyństwo agresora, informuje o istotnych – z punktu widzenia jego krewnych – zdarzeniach.

[zewnętrzny-link]Książka do kupienia w ofercie sprzedaży – http://tylkorelaks.pl/860-bezglosni.html[/zewnętrzny-link]

Eliza Segiet rozpoczyna swoją mini opowieść od wyznania pełnego optymizmu, nadziei:

„Myślę, że jeszcze kiedyś się zobaczymy”.

To jeden z nielicznych jasnych momentów „Bezgłośnych”. Dalej ten niezwykły, przejmujący list będzie ogarniać coraz większa mroczność. Głosem bohatera, narratora powieści autorka, pyta o istotę zła, usiłuje odkryć, jak mogło dojść do tak nieobliczalnie potwornej tragedii i co prowokowało ludzi do tak strasznej zbrodni, jakiej dopuścili się na innych?

Eliza Segiet po raz wtóry utrwala na kartach literatury świadectwo pokolenia II wojny światowej, upamiętnia wydarzenia o jej ofiarach i wysnuwa refleksje na temat tragizmu, w jakim się znaleźli. Zadaje konkretne pytania dotyczące spraw moralnych, o godność ludzką, o moc ducha i miłości, która pomogła przetrwać straszną w skutkach wojnę.

Przejmujące studium człowieka uwikłanego w Wielką Historię. Eliza Segiet w typową dla siebie wrażliwością i przenikliwością wkracza do świata wojennej zawieruchy, by przywołać pamięć o losach ofiar Holocaustu.

🔹 prof. dr hab. Bogumiła J. Rouba
Eliza Segiet swoimi pięknymi, krystalicznymi wierszami, wstrząsającymi tekstami opowiada nie o tym, co sama przeżyła, lecz o dziedzictwie, które otrzymała i niesie w sobie, o przestrzeni pamiętania….

 

 

Informacje dodatkowe

Autor

Isbn

Ilosc Stron

Rok Wydania

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Bezgłośni”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szybka nawigacja
×
×

Cart