Huna

Jak medytacja może poprawić twoje codzienne życie?

Medytacja stała się dość popularna. W dzisiejszych czasach wiele osób regularnie ćwiczy medytację i cieszy się z jej korzyści. Liczne badania pokazują, że medytacja pomaga zmniejszyć stres, poprawić sen, obniżyć poziom kortyzolu, a nawet poprawić pamięć i koncentrację. Medytacja  wpływa na poprawę codziennego życia i pomaga czuć się spełnionym i szczęśliwym.

Przemień siebie i własne wnętrze za pomocą medytacji. Życie i dziedzictwo największych mistrzów medytacji – http://www.psychoskok.pl/produkt/przemien-wlasne-wnetrze-pomoca-medytacji-zycie-dziedzictwo-najwiekszych-mistrzow-medytacji/

Wyniki badań Uniwersytetu Santa Barbara potwierdzają te twierdzenia. Naukowcy odkryli, że zaledwie kilka tygodni medytacji poprawiło pojemność pamięci roboczej uczestników i wydajność testu GRE.

W Tobie jest moc – poczuj moc pozytywnej energii wewnątrz siebie – http://www.psychoskok.pl/tag-produktu/pozytywna-energia/

Medytacja – 3 najlepsze książki

Znana od tysięcy lat medytacja to technika pozwalająca ćwiczyć umysł i osiągać zdrowotne korzyści psychofizyczne. Współcześnie wykorzystuje się ją nawet w psychoterapii. Medytacja – 3 najlepsze książki to wskazanie pozycji, które pozwolą nam nauczyć się wykorzystania tej metody.

Medytacja rozumiana jako zagłębianie się w myślach, wprowadzenie w stan głębokiego skupienia, a nawet odmienny stan świadomości, była praktykowana już w czasach antycznych. W niektórych kulturach medytacja była i nadal jest ważną częścią tradycji religijnych. Termin medytacja odnosi się do różnorodnych praktyk. Najczęściej mają one na celu uzyskanie stanu wyciszenia i wewnętrznej równowagi. Znawcy tej metody uważają, że jest ona w stanie wzmacniać wewnętrzną energię i życiowe siły człowieka. Technika niezwykle popularna jest w hinduizmie, taoizmie, czy buddyzmie, choć jej elementy można odnaleźć nawet w chrześcijaństwie.

Medytacja współcześnie wykorzystywana jest do oczyszczania umysłu ze złych wspomnień i myśli. Praktykuje się ją jako element psychoterapii ułatwiający wyciszenie, walkę ze stresem, traumami, lękami, a nawet depresją. Osoby korzystające z tej techniki, dość szybko odzyskują wewnętrzną równowagę i spokój ducha. Wszystko to jest możliwe, ponieważ medytacja wymaga wprowadzenia ciała w stan przyjemnego rozluźnienia, które reguluje napięcie nerwowe, pracę serca i układu oddechowego.

Medytacja – 3 najlepsze książki to wskazanie pozycji, które pozwolą nam poznać i wykorzystać tę technikę. Korzystne właściwości medytacji można bowiem praktykować w domowym zaciszu. Nie istnieją przeciwwskazania medyczne do stosowania tej polegającej na ćwiczeniu umysłu metody. Pozytywne efekty bardzo szybko odczuje każdy.

Radość – naucz się wyzwalać pozytywne emocje – Sprawdź

Medytacja i sposoby jej wykorzystania to temat, który porusza Wojciech Filaber. Autor, po ukończeniu studiów z psychologii na Uniwersytecie w Middlesex, odbył podróż do Tajlandii, gdzie poznawał tajniki medytacji za sprawą praktykujących buddystów. Dzięki temu autor przekonał się, że medytację z powodzeniem można wykorzystywać w psychologii i psychoterapii, by pomagać ludziom, wprowadzać pozytywne zmiany we własnym życiu.

http://www.psychoskok.pl/produkt/przemien-wlasne-wnetrze-pomoca-medytacji-zycie-dziedzictwo-najwiekszych-mistrzow-medytacji/

„Przemień siebie i własne wnętrze za pomocą medytacji. Życie i dziedzictwo największych mędrców medytacji” to pozycja omawiająca wszystkie, najważniejsze zagadnienia związane z tą techniką. Książkę można potraktować jako poradnik medytacji. Prócz wiadomości teoretycznych i odniesień do historii, pozyskamy wskazówki praktyczne. To dzięki nim będziemy mogli rozpocząć praktykę medytacyjną. W pierwszej kolejności dowiemy się, czym jest medytacja oraz poznamy jej odmienne techniki i rodzaje. Przeczytamy również o zaletach medytacji. Jej korzystny wpływ na ciało i ducha okazuje się nieoceniony. Następnie przejdziemy do zapoznawania się z medytacją według jej największych mędrców jak: Dali Lama, Jiddu Krishnamurti, Alan Watts, czy mistrz OSHO. Ponadto omówiona została natura Budy i popularnej w ostatnim czasie medytacji Zen. Z tym poradnikiem nauka podstaw medytacji i sposobów jej wykorzystywania w codziennym życiu nikomu nie nastręczy trudności.

http://www.psychoskok.pl/produkt/achieve-inner-peace-with-meditation-techniques-benefits-and-inspirational-teachers/

Medytacja omawiana przez Wojciecha Filabera cieszy się dużym zainteresowaniem stąd, pozycja doczekała się wydania w języku angielskim – „Achieve Inner Peace with Meditation: Techniques, Benefits and Inspirational Teachers”. Dzięki temu o technikach medytacji przeczytać mogą osoby anglojęzyczne oraz wszyscy biegle posługujących się językiem angielskim. Podobnież jak w pozycji wydanej w języku polskim omówione zostały techniki medytacji sposoby jej wykorzystania w codziennym życiu oraz postacie największych mistrzów zajmujących się tą niezwykłą, relaksacyjną i uzdrawiającą umysł techniką.

Medytacja jest na tyle bezpieczną techniką, że z powodzeniem mogą wykorzystywać ją nawet kobiety w ciąży. Dzięki temu uzyskają spokój ducha i uruchomią pozytywne myślenie, a w efekcie osiągną relaksację i odprężenie.

http://www.psychoskok.pl/produkt/porod-hipnozie-szkola-rodzenia/

„Poród w hipnozie. Szkoła rodzenia” to podręcznik napisany przez doświadczonego ginekologa położnika, doktora Jerzego Lecha Piechnika. Publikacja omawia metodę pozwalającą kobietom rodzić bez lęku i bólu. Ciąża to wyjątkowy stan. Na etapie marzeń o posiadaniu potomstwa każda kobieta odczuwa przyjemny spokój. Niestety w momencie rozpoznania ciąży zaczyna narastać stres. Okazuje się, że niekorzystny wpływ na stan psychiczny ciężarnej ma nadmiar informacji. W dobie internetu normą jest poszukiwanie odpowiedzi na każde pytanie tą drogą. Niesprawdzone treści potrafią jednak budzić niepokój. Długotrwały stres zawsze szkodzi ciężarnej i jej nienarodzonemu dziecku. Może on także być przyczyną wystąpienia komplikacji w trakcie porodu. To dlatego tak ważne jest, by przyszłym mamom zapewniać spokój i relaksację. Uruchamianie pozytywnego myślenia powinno być rozpoczynane od pierwszych etapów ciąży. Medytacja jest techniką, którą ciężarna kobieta może samodzielnie wykonywać w domu. Dzięki niej uzyska spokój i równowagę. Rozluźniając w ten sposób ciało, będzie gotowa na poród w transie hipnotycznym. Jest to uznana i sprawdzona metoda. Niesie ona ze sobą jedynie korzyści. W książce dokładnie omówiono, na czym polega trans, jak się do niego przygotować i jakie ćwiczenia wykonywać na co dzień. Szczególna uwaga została poświęcona takim zagadnieniom, jak masaż brodawek czy krocza. Dla ułatwienia w niektórych tematach do tekstu dołączone zostały poglądowe ilustracje.

http://www.psychoskok.pl/produkt/psychoterapia-kwantowa/

Medytacja zdaniem doktora Jerzego Lecha Piechnika może nam również pomóc zaprogramować umysł na szczęście, zdrowie i sukces. Mówi o tym książka „Psychoterapia kwantowa. Myśli leczą, myśli zabijają”. Ponad 40-letnia praktyka zawodowa skłoniła lekarza, by bezustannie poszerzać swoje kompetencje. To dlatego zainteresował się medytacją i hipnozą. Dzięki temu zebrał wiadomości na temat kontrolowanego wykorzystywania siły ludzkiego umysłu. Książka jest poświęcona tematyce kwantów. Do omówienia tematyki lekarz wykorzystał wiedzę z zakresu medytacji, hipnoterapii, neurofizjologi mózgu oraz psychoterapii kwantowej. Przekonamy się, jak wiele możemy zmienić dzięki kwantom. Pierwsza część książki dokładnie omawia to ściśle związane z fizyką zagadnienie. Część druga została natomiast poświęcona tematyce komunikacji kwantowej ciała i umysł. Przekonamy się, jak wiele możemy uzyskać dzięki odpowiedniemu zaprogramowaniu własnych myśli. W efekcie będziemy w stanie rozwiązać większość codziennych trudności.

Medytacja to znana od tysięcy lat technika pozwalająca uzdrawiać umysł i ciało. Zaprezentowane trzy najlepsze książki o medytacji pozwolą nam wykorzystać zbawienne właściwości tej metody w codziennym życiu. Spokój, wewnętrzna równowaga i szczęście jest osiągalne dla każdego.

 

Wyjątkowe książki, które leczą ducha i ciało – Zobacz