nałogi

Siedem różnych rodzajów depresji

Według dziedziny psychiatrii oraz Podręcznika diagnostycznego i statystycznego zaburzeń psychicznych (lub DSM-5) istnieje siedem różnych rodzajów depresji. Te klasyfikacje są jednak elastyczne.

Dla osób, które chcą zagłębić się w świat osoby chorej na depresję oraz poznać mechanizmy jej działania. Dowiedzieć się jak działają szpitale psychiatryczne w Polsce i jak zdrowe jednostki postrzegają osoby z chorobą afektywną dwubiegunową. Książka wzbudzająca wiele emocji i nakłaniająca do przemyśleń.

Zainteresowała Cię książka Karola Neubauera? W sprzedaży w formie ebooka – http://www.psychoskok.pl/produkt/zycie-pozapsychotropowe/

Jednym z głównych problemów związanych z psychiatrią jest diagnoza, ponieważ ma ona charakter subiektywny, ponieważ zależy od interpretacji objawów przez psychiatrę. Staje się to jeszcze większą przeszkodą, gdy pomyślisz o wielu rodzajach depresji, zgodnie z DSM-5.

Rollercoaster emocjonalny Karola Neubauera – http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/rollercoaster-emocjonalny-karola-neubauera/

W pułapce uzależnień – książki o uzależnieniach

Uzależnienia substancjalne i czynnościowe są prawdziwą plagą współczesnego świata. Wiele osób nie jest świadomych, że wytworzyła w sobie niebezpieczną zależność.

W pułapce uzależnień nikt nie jest jednak bezpieczny, bo choroba ta atakuje umysł i ciało!!!

Rzeczywistość, w której przyszło nam żyć, jest coraz bardziej skomplikowana. Pozornie zdaje się, że bezustanny rozwój otworzył przed nami nieograniczone możliwości. Niestety ludzkie potrzeby i pragnienia niełatwo zaspokoić.

Chcemy i oczekujemy od życia coraz więcej. Gdy nie dajmy rady sprostać własnym oczekiwaniom, odczuwamy silne napięci i niezadowolenie. By redukować ten stan, często szukamy sposobu, by choć na moment poczuć się lepiej.

Wiele substancji i czynności pozwala nam odczuć chwilową ulgę. Powtarzamy więc niektóre z tych zachowań, nieświadomie wytwarzając w sobie specyficzną zależność. Po czasie te pozornie błahe przyzwyczajenia, stają się stałym elementem naszego życia, bez którego nie potrafimy już sobie radzić. Wiadomo już, że uzależnić można się dosłownie od wszystkiego. Powstała zależność od zażywania konkretnej substancji, czy przymusowego powtarzania określonych czynności, długo może zdawać się niewinnym nawykiem. W pułapce uzależnień nikt nie jest jednak bezpieczny.

Nałóg to bowiem choroba trawiąca ciało i umysł – gdzie szukać pomocy?