Promocja!

S.N.U.F.F. – Wiktor Pielewin

54,90 38,50

Najlepsza książka Pelevina !!!

SNUFF jest świetny!!!

 

Jesteśmy świadkami konfliktu pomiędzy Bizancjum a nieokiełznanymi mieszkańcami z kraju Urkana. Jest to spór, który można interpretować wieloznacznie i w wielu różnych aspektach. W zależności od oczekiwać znajdziemy w powieści ostrzeżenie przed niepohamowaną technologią, doskonałą satyrę na konflikty, lub dygresję samego autora na temat stereotypowego postrzegania kultury rosyjskiej. Mamy zestawienie postępowości z ciemnotą, bogactwo z niedostatkiem i chaos zderzający się uporządkowaniem. Pierwiastek filmów ostatniego tchnienia odnajdujemy zatapiając się w fabułę. Główny bohater, Damilol Karpov jest twórcą filmików nietkniętych cenzurą, ociekających brutalnością i wynaturzeniem. Universal Feature Film mają być odpowiedzią na zapotrzebowania kultury Bizancjum, mają jej odpowiadać i się do niej dopasowywaćMężczyzna, będąc częścią machiny karmiącej ludzi złem, jest jednocześnie świadom, że kultura Bizancjum wymaga ofiar i poświęceń, aby stworzyć wiarygodny obraz obcego.

 

„S.N.U.F.F” jest bezkonkurencyjną pozycją gatunku science-fiction. Rosyjska fantastyka naukowa od zawsze opływała w zapożyczenia, symbolikę, relacje odwołujące się do zdarzeń opartych na faktach i  elementach nieprawomyślnych, ukrytych przed cenzurą. Wiktor Pielewin rozgrywa akcję w sposób mistrzowski, nasycony wizjonerstwem ale i apokaliptyczną nieuchronnością skutków postępu, w którym systemowi nie stawia się granic, mogących pozbawić ludzi tego, co odróżnia ich od maszyn – duszy.

Zaskakująca antyutopia informująca o kulturze przyszłości. Fabułę można analizować w kilku płaszczyznach, jako polityczną satyrę na wojnę, ostrzeżenie przed technokracją lub jako dygresję pisarza na temat stereotypowego postrzegania kultury rosyjskiej.

Niedostatek i nadmiar dóbr, technologia i ciemnota, rozbestwienie i ład. Przyczyny i powiązania konfliktów toczących się pomiędzy dwoma krajami, kulturami.

Powieść S.N.U.F.F. rozważa konflikt istniejący między cywilizowanymi mieszkańcami Bizancjum/ Big Biz a nieokiełznanymi Orkami/Urkami zamieszkującym kraj Urkana. Pozbawione cezury, bestialskie filmiki zwane jako S.N.U.F.F.: Special Newsreel / Universal Feature Film mają zaspokajać potrzeby kultury Biznacjum, Tworzy je bohater, pilot Damilola Karpov . On wie, że kultura Biznacjum potrzebuje do tworzenia obrazu obcego wielu ofiar.

SNUFF wyśmiewa wszystko, co jest obecnie nie tak ze społeczeństwem – fałszywe media, ruchy polityczne, idiokracja – i robi to w niewiarygodnie cyniczny sposób.

SNUFF jest odbiciem naszej rzeczywistości.

 

[wyróżnienie]Bestsellerowa, intrygująca, postapokaliptyczna powieść, w której zaprezentowano wizjonerskie spojrzenie na wojnę i media.[/wyróżnienie]

 

Ta książka zaskakuje i zachwyca, bo może stanowić opis współczesnych konfliktów. Wiktor Pielewin jako wizjoner ponownie dowiódł, dlaczego właśnie jego, uznano za jednego z najbardziej znaczących twórców światowej kultury. Powieść S.N.U.F.F. pierwszy raz ukazała się w roku 2011. Od tamtej pory wciąż zachwyca czytelników i krytyków literackich na całym świecie.

 

Książka do kupienia na stronie – http://tylkorelaks.pl/757-snuff-9788381191715.html

 

[wyróżnienie]Uznany za wizjonera Pielewin, jak zwykł, dzięki aluzjom i wielowymiarowej fabule, całkiem serio pisze o zjawiskach mających miejsce we współczesnym świecie. Zaskakuje, że fantastyka okazuje się rzeczywistością. W ten sposób całość stanowi fascynującą antyutopię na temat kultury przyszłości. Klarownym podtekstem do bieżących konfliktów. Tej książki nie można pominąć.[/wyróżnienie]

Patronat nad książką objęli: Lubimyczytać.pl, BeGood.Art, Zażyj Kultury, itysiek.reads, Kuźnia Literacka, Fundacja Polonia Union

 


[wyróżnienie]Poznaj przedpremierową opinię o książce – http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/s-n-u-f-f-recenzja-przedpremierowa/[/wyróżnienie]

 

Powieść Wiktora Pielewina „S.N.U.F.F.” to antyutopia, opowiadająca o kulturze przyszłości, w której tytułowy snuff stał się religijnym dogmatem. Jest to powieść, którą można odczytywać równocześnie jako polityczną satyrę na wojnę, przestrogę przed pułapką technokracji i ironiczny komentarz pisarza na temat stereotypowego postrzegania kultury rosyjskiej.

Czytaj na stronie – http://opcje.net.pl/anna-zaczkowska-stworzmy-sobie-obcego-potem-go-zabijemy-refleksje-na-marginesie-lektury-antyutopii-wiktora-pielewina/


 

[buybox-widget category=”book” ean=”9788381191715″]

Autor

Isbn

Rok Wydania

Ilosc Stron

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „S.N.U.F.F. – Wiktor Pielewin”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *