Osteoporoza

Osteoporoza jest chorobą przewlekłą, z którą musi się zmierzyć coraz większa grupa Polaków. Choć nie można wyeliminować całkowicie ryzyka pojawienia się tej choroby, można w porę wzmocnić swe kości i zapobiegać tej chorobie.

Decydującymi elementami między wszystkimi działaniami profilaktycznych są dieta oraz ruch. Prawidłowe odżywianie również pomaga w walce z osteoporozą. Dobre żywienie może zdziałać cuda. Kluczową sprawą pozostaje tu dostarczenie do organizmu adekwatnej ilości wapnia. W zdrowej diecie odgrywają zatem bardzo ważną rolę towary mleczne. Ich działanie można uskutecznić dzięki piciu świeżych soków owocowych oraz wody mineralnej zawierającej wapń.

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/osteoporoza-podstepny-zlodziej-kosci/

 

Koniecznie trzeba też zadbać o to, by w diecie pojawiły się takie składniki, jak fosfor oraz fluor. Bardzo ważna jest również witamina D, dzięki której organizm lepiej przyswaja wapń. Najlepszym sposobem na uniknięcie niedoboru witaminy D jest z kolei ruch na świeżym powietrzu i częste przebywanie na słońcu.

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/jak-skutecznie-chronic-sie-przed-osteoporoza/

 

Oprócz diety istotnym elementem w profilaktyce osteoporozy jest ruch. Trzeba pamiętać, że treningi zbyt forsowne, przewyższające dyspozycje osoby ćwiczącej, są tak samo niebezpieczne jak brak ruchu czy niesystematyczność. Decydująca jest systematyczność ćwiczeń oraz wybór odpowiednich form aktywności fizycznej. Do najbardziej zalecanych form ruchu zalicza się piesze wędrówki oraz zajęcia taneczne, zalecane jest również pływanie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *