Co czytać przed snem?
Czytanie przed snem to odwieczna tradycja. Niektórzy ludzie nie mogą zasnąć bez czytania, ale dla innych bajka na dobranoc pozostaje w dzieciństwie i nie ma już odzwierciedlenia w dorosłości. W…
Czytanie przed snem to odwieczna tradycja. Niektórzy ludzie nie mogą zasnąć bez czytania, ale dla innych bajka na dobranoc pozostaje w dzieciństwie i nie ma już odzwierciedlenia w dorosłości. W…
Narkomania to przewlekła choroba centralnego układu nerwowego. Szkodliwe skutki uzależnienia od narkotyków obejmują sferę psychiczną, sensoryczną, fizyczną oraz społeczną. Najszybciej zauważalne są konsekwencje zdrowotne i emocjonalne. Niestety, w najgorszym wypadku…
Aby zachować równowagę psychiczną, której potrzebujesz, musisz przeanalizować swoje reakcje na warunki zewnętrzne i nauczyć się trzymać z dala swoje impulsy i instynkty.
Bez względu jednak na rozpoznanie lub podejrzenia zaburzeń osobowości bezcennym wsparciem okażą się przykłady z życia, porady innych oraz książki o zaburzeniach osobowości – http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-o-zaburzeniach-osobowosci/
Według dziedziny psychiatrii oraz Podręcznika diagnostycznego i statystycznego zaburzeń psychicznych (lub DSM-5) istnieje siedem różnych rodzajów depresji. Te klasyfikacje są jednak elastyczne.
Jednym z głównych problemów związanych z psychiatrią jest diagnoza, ponieważ ma ona charakter subiektywny, ponieważ zależy od interpretacji objawów przez psychiatrę. Staje się to jeszcze większą przeszkodą, gdy pomyślisz o wielu rodzajach depresji, zgodnie z DSM-5.
Zaburzenie osobowości typu borderline lub BPD jest jednym z zaburzeń osobowości, które utrudniają codzienne życie osobom cierpiącym jak i ich rodzinie. Jest to rzadkie zaburzenie psychiczne, które dotyka około 2% populacji i zwykle występuje u osób w wieku 20–25 lat. Jednak osoby z zaburzeniami osobowości typu borderline mają wczesne objawy, które mogły już istnieć podczas rozwoju osobowości w wieku około 12-13 lat.
Jak żyć z osobą cierpiącą na borderline? – http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/jak-zyc-z-osoba-cierpiaca-na-borderline/
(więcej…)
„Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk” to autentyczny dziennik ze szpitala psychiatrycznego. Rozpoczyna on cykl autobiograficznych książek o borderline Anki Mrówczyńskiej.
To intymna i wstrząsająca opowieść o dwudziestosiedmiolatce z pogranicznym zaburzeniem osobowości. Przedstawia losy pogrążonej w depresji, nadużywającej alkoholu i okaleczającej się dziewczyny, mającej dość pracy na stanowisku robotnika. Nasilające się myśli samobójcze i kolejne dwie próby skłaniają ją do poszukania profesjonalnej pomocy. To, co udaje się jej dostać, nie wystarcza. Rozpoczyna terapię na Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic. Stamtąd zostaje przeniesiona na oddział zamknięty szpitala psychiatrycznego.
W szpitalu przez większość czasu zajmuje się spisywaniem swojego życia wewnętrznego. Swoją osobowość postrzega jako podzieloną na pięć części, gdzie każda z nich ciągnie na swoją stronę. W dziewczynie walczą ze sobą chęć życia oraz pragnienie śmierci. Czytając tę książkę przenosimy się do świata wewnętrznego narratorki. Poznajemy jej myśli, obawy, rozterki. Dzięki licznym analizom, spoglądamy na świat jej oczami.
Więcej o książce: http://www.psychoskok.pl/produkt/mlody-bog-z-petla-na-szyi-psychiatryk/ (więcej…)
Uzależnienia substancjalne i czynnościowe są prawdziwą plagą współczesnego świata. Wiele osób nie jest świadomych, że wytworzyła w sobie niebezpieczną zależność.
Rzeczywistość, w której przyszło nam żyć, jest coraz bardziej skomplikowana. Pozornie zdaje się, że bezustanny rozwój otworzył przed nami nieograniczone możliwości. Niestety ludzkie potrzeby i pragnienia niełatwo zaspokoić.
Wiele substancji i czynności pozwala nam odczuć chwilową ulgę. Powtarzamy więc niektóre z tych zachowań, nieświadomie wytwarzając w sobie specyficzną zależność. Po czasie te pozornie błahe przyzwyczajenia, stają się stałym elementem naszego życia, bez którego nie potrafimy już sobie radzić. Wiadomo już, że uzależnić można się dosłownie od wszystkiego. Powstała zależność od zażywania konkretnej substancji, czy przymusowego powtarzania określonych czynności, długo może zdawać się niewinnym nawykiem. W pułapce uzależnień nikt nie jest jednak bezpieczny.
0 przedmioty w koszyku (0,00zł)